Jet JTS-315SP Rakennussirkkeli 3.1kW 400V 315mm
10000910SPT
633,47  VAT. 0%
In stock, delivery time 1-7 days
Availability in Store
Ready to ship 1 pcs
Mallikappale esillä myymälässä!
Store & Opening Hours
Contact Us
Store & Opening Hours
Ruukintie 3,
02330 Espoo
Finland
mo-fri 09 - 16
la suljettu
su suljettu
Customer Service
14-Day Return Policy
Any questions? Contact Us
Product form
sales(at)jettools.fi
Customer service is available mo-fri 9-16
Send a Message
Description
Jet JTS-315SP on tehokas ja tukeva ammattilaisen 3100W rakennussirkkeli, joka soveltuu loistavasti kakkosnelosen halkaisuun sekä kaikenlaiseen muuhun lankkujen ja levyjen sahaamiseen verstaalle tai työmaalle.
Sirkkelissä on alumiininen liukupöytä kuulalaakereilla, sinkitty teräspöytä ja jatkopöytä, jotka antavat hyvän tuen sahattavalle kappaleelle. Terän koko on 315 x 30 mm, jonka maksimi sahausvahvuus on jopa 90mm.
Mukana puukappaleen työntökahva ja 315 x 30 mm Z36 sahanterä.
Features:
  • Tehokas 400V 3-vaihe moottori raskaaseen työskentelyyn
  • Blade height adjustment with handwheel
  • Blade tilting with rack and pinion and handwheel
  • Zinc coated steel table
  • Dust collection container supported by steel plates
  • Engine brake stops the blade in less than 10 seconds after shutdown
  • Side table extension is sold separately
Specifications
Motor 3100W S6 40% 2000W S1 100%
Voltage 400V (3-phase)
Depth of Cut max. 90 / 45° 90 / 60mm
Cutting lenght with sliding table 600mm
Cutting width max. 310mm (860mm jatko-osalla)
Blade Diameter and Bore 315 x 30mm
Blade Tilting 0-47°
Sliding table 250 x 230mm
Sliding table travel 650mm
Sawing Table 800 x 550mm
Rear Extension table 800 x 550mm
Speed 2800rpm
Dust Port 100mm
Sound Power LW 75dB
Dimensions 1310 x 970 x 1000mm
Weight 69kg
Warranty 24 Months 12kk ammattikäytössä
Reviews
Add a review
Jet JTS-315SP Rakennussirkkeli 3.1kW 400V 315mm Jet JTS-315SP Rakennussirkkeli 3.1kW 400V 315mm
Rating*
0/5
* Rating is required
Your review
* Review is required
Name
* Name is required
0.0
Only registered customers who have purchased the product can leave a product review.
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%